اگر چندین سال قبل درباره خرید فرش به صورت اینترنتی با شما صحبت می کردند، حتما این کار را امری نشدنی یا عجیب می دانستید. ولی این روزها خرید اینترنتی هیچ چیزی شگفتی آور و محال نیست. در این مطلب قصد داریم به بیان مزیت های خرید اینترنتی فرش بپردازیم تا کار خرید برای شما آسان شود.
با گسترش تکنولوژی و گسترش دنیای اینترنتی دیگر مانند قبل شاهد خرید لوازم به صورت حضوری نیستیم و اکثر افراد خرید اینترنتی را بیشتر دوست دارند. البته بسیاری دیگر از افراد از محاسن خرید اینترنتی با خبر نیستند و معتقدند که خرید های اینترنتی ریسک بالایی دارد.در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با خرید اینترنتی فرش و بررسی مزایا و معایب این روش بپردازیم.
همه ما می دانیم که کف پوش ها و فرش ها یکی از پراهمیت ترین اجزای خانه های ایرانی است. معمولا پوشش کف منازل ایرانی را فرش ها و موکت ها کاور می کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی انواع کف پوش های مورد استفاده در فضاهای مختلف بپردازیم و هرکدام را به صورت جداگانه بررسی نماییم.
امروزه همه ما ایرانیان حداقل یک فرش ماشینی در خانه های خود داریم. این فرش ها به دلیل قیمت کمترشان نسبت به فرش های دستباف تقاضای بیشتری دارند. شاید نحوه بافت و نساجی فرش ماشینی برای شما جالب باشد. اگر اینچنین است این مقاله را از دست ندهید.
با صنعتی شدن فرشبافی و افزایش تعداد کارخانه های فرش ماشینی و کارگاه های فرش دستباف، شاید لازم باشد تا نگاهی به تاثیراتی که این صنعت بر محیط زیست می گذارد بیندازیم. افزایش صنعتی شدن توجه بسیاری از فعالان محیط زیست را به خود جلب کرده است چراکه با رعایت نشدن اصول و قوانین محیط زیستی، این کارخانجات می تواند برای محیط زیست خطرساز و آسیب رسان باشد.
یکی از موضوعات  مهمی که تولیدکنندگان فرش و افرادی که در صنایع تولید فرش فعالیت دارند، آشنایی کامل با اصطلاحات مهم فرش بافی است. اصطلاحات مهم فرش بافی  متشکل از کلمه های پرکاربردی است که معمولا فرش بافان فرش دستباف و تولید کنندگان فرش ماشینی آن را بیشتر به کار می برند.
فرش، یکی از مهم ترین تزئینات خانه هر ایرانی است که موجب روح بخشی و شکل گیری فضاها می شود. یکی از رایج ترین ایرادات دکوراسیونی اکثر منازل ایرانی رعایت نکردن قوانین چیدمان فرش و انتخاب فرش نامناسب و ناهماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی منزل است.
حضور فرش ماشینی در بازار مانند هر تولیدی روز به روز پیشرفت کرد. به طور مثال تولیدکنندگان از الیاف مختلف در صنعت نساجی فرش ماشینی استفاده کردند. یکی از این الیاف پلی پروپیلن است که در این مطلب قصد داریم شما را با آن بیشتر آشنا کنیم.